Oü Marimarta
Maitsev kõhutäis igale maasikasõbrale.
Marimarta kodumaised maasikad.
Proovi järgi ning sa ei kahetse.
Värsketest eestimaistest tomatitest valmistatud tomatimahl.

Ettevõttest

Saamislugu

Vaatamata sellele et, OÜ Marimarta sai oma nime ja osaühingu vormi alles 2008 aasta novembris, sündis see juba aastal 1999 , siis küll FIE vormis.

Alustasime 1999 aastal kurgi ja tomati kasvatamisega kasvuhoones. Väga raske oli alustada, sest oskused ja kogemused puudusid aga tahtmine oli tohutu. Kuna tegu oli tööka noore ja hakkaja perega, siis esimeseks asjaks tuli keegi omadest kooli saata. Mõeldud tehtud ja Räpina aianduskooli läks nooruke perenaine. Läksid aastad , tulid oskused ja kogemusedki. Kurgi ja tomati kasvatamine lõppes järsult 2005 aasta jaanuari tormi käigus. Kasvuhooned said rängalt viga ja nende taastamine oleks olnud väga kulukas.

Maasikakasvatusega väikesel pinnal alustasime juba aastal 2003. Esialgu istutasime paar tuhat taime.

Tänapäev

Praeguseks on maasikaistanduse pind suurenenud ligi 6 hektarini. Muretsesime 2009 aasta kevadel jahutusseadmega kaubiku transpordiks ja jahutusruumi värskelt korjatud marjadele. Oleme igal kevadel natuke pinda suurendanud. Viiel viimasel aasta oleme toonud oma istutusmaterjali Hollandist ning oleme väga rahul taimedega ja taimi meile müünud ettevõttega.

Meie suureks rõõmuks tegi see sama Hollandi firma meile ettepaneku olla meil nende taimede maaletooja Eestis.

2012. aastal alustasime maasikakasvatuse kõrvalt uuesti tomati ja kurgi kasvatamisega.
2013. aastal ,vaatamata väga pikale talvele, saime ettekasvatatud noored tomatitaimed õigeaegselt mulda istutatud ja suvi tõotas tulla saagikas. Täpselt nii ka läkski. Tohutu tomatisaak asetas meid suure väljakutse ette – mida nii suure saagiga teha? Lühikese kaalumise järel otsustasime tomatid mahlaks teha. Polli katseköök oli meile suurepäraseks partneriks ning sellel aastal valmistatigi Pollis esmakordselt meie tomatitest Eesti esimene naturaalne tomatimahl. Kui see suurepärane toode inimeste toidulaual oodatud on siis edaspidi laiendame ka oma tomatikasvuhooneid, et järgmistel aastatel toodangut suurendada.

Tulevikuplaanid

Loodame et, edaspidigi istutavad paljud maasikakasvatajaid ja ka väikeaednikud meie käest ostetud taimi ja kõik tomatimahla sõbrad leiavad poodidest üles Marimarta tomatimahla.

Kavatseme kindlasti tagasiside eesmärgil oma klientidega ühendust hoida. Soovime koos Hollandi partneriga meie suuremate ja väiksemate klientidega kohtuda .